Ons bestuurslid Astrid Boerkamp is tevens penningmeester van Arnhem Zoemt. In haar eigen tuin maakt ze vaak hele mooie foto’s en filmpjes van insecten. Een kleine selectie:

Boven: De rups van het Oranje Tipje op Look zonder look. Het Oranjetipje legt alleen haar eitjes op waardplanten waar ook struiken in de buurt staan want de volwassenrups kruipt straks naar de struik om in de struik te verpoppen en te overwinteren.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Arnhem zoemt (@arnhemzoemt)

Resedamaskerbijen, tronkenbijen en kleine en grote klokjesbijen vliegen in juni volop.

Dit bericht op Instagram bekijken

Een bericht gedeeld door Arnhem zoemt (@arnhemzoemt)


Een behangersbij druk aan het werk. Ze gebruikt de ronde blaadjes of bloemen voor het behangen van haar nestcellen in bijvoorbeeld een bijenhotel. Als je een bij met een blaadje ziet vliegen, dan weet je dat ze bij de groep behangersbijen hoort.

 

Wij zetten ons in voor het structureel verbeteren van de leefgebieden van bestuivende
en andere insecten in de gemeenten Arnhem, Rheden, Rozendaal, en overige
gemeenten in onze regio.